Úvod > Spravodajstvo > Svet > Video: Nehoda amerických lietadiel si vyžiadala prvú obeť, ďalšie osoby sú stále nezvestné

Video: Nehoda amerických lietadiel si vyžiadala prvú obeť, ďalšie osoby sú stále nezvestné

Dalšie články v kategórií

TOKIO 7. decembra (WebNoviny.sk) – Nehodu dvoch amerických vojenských lietadiel pri juhozápadnom pobreží Japonska neprežil jeden z dvoch zachránených pilotov. Druhý zachránený vojak je v stabilizovanom stave a ďalších päť osôb je stále nezvestných.

Obaja muži, ktorých sa podarilo vytiahnuť z vody, boli v stíhačke F/A-18. Stroj sa dostal do kolízie s tankovacím lietadlom KC-130 Hercules, v ktorom bola päťčlenná posádka, počas štvrtkového cvičenia po tom, ako vzlietli zo základe Iwakuni. Príčina nehody zatiaľ nie je známa.

Americký prezident Donald Trump na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že sa modlí za obete a zároveň sa poďakoval americkým aj japonským zložkám za ich "okamžité reakcie a záchranárske úsilie". "Čokoľvek potrebujete, sme tu pre vás," dodal šéf Bieleho domu.

Podľa americkej armády sa nehoda stala 320 kilometrov od pobrežia, japonskí zástupcovia tvrdia, že to bolo len sto kilometrov. Do akcie sa zapojili aj členovia japonskej pobrežnej stráže.

Viac k témam: Armáda USA, Donald Trump, nehoda lietadla, stíhačka
Zdroj: Webnoviny.sk - © SITA Všetky práva vyhradené.